صفحه اصلي > خبر 
بروز رسانی: 1398-7-8 - 15:34:19
 


  نسخه چاپي    ارسال به دوست 

مرکز داده جدید شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ راه اندازی شد

طی آیینی با حضور "حسین صبوری" مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، مرکز داده و مرکز کنترل دیسپاچینگ و راهبری شبکه نوین این شرکت، مجهز به جدید ترین فناوری های روز، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ در ادامه برنامه ریزی های انجام شده به منظور همگام سازی خدمات قابل ارائه به شهروندان تهرانی در حوزه برق با دانش روز، طی آیینی که روز یکشنبه؛ 24 اسفندماه با حضور مدیرعامل و معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، مرکز داده جدید توزیع برق پایتخت با هدف بهبود ضرایب امنیتی و سرعت انتقال داده و بهبود هرچه بیشتر ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکان تهرانی و همچنین مرکز نوین کنترل دیسپاچینگ و راهبری شبکه با هدف بهبود فرایند رصد، نظارت و راهبری شبکه توزیع برق این کلانشهر، آغاز به کار کرد.

"حسین صبوری" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، همزمان با آغاز به کار این دو مرکز، ضمن قدردانی از تلاش های همکاران خود در تمامی بخش های کاری به ویژه معاونت برنامه ریزی و بهره برداری و دیسپاچینگ گفت: راه اندازی این مراکز به دست متخصصان و جوانان متعهد ایرانی در شرایطی که تحریم های ناجوانمردانه، فشار مضاعفی را بر بدنه صنعت و اقتصاد کشور وارد کرده است افتخاری است که جز با نیروی شوق به خدمت به مردم و میهن، امکان پذیر نبود و امید داریم با آغاز بهره برداری از این طرح ها، گامی دیگر به کسب رضایت همشهریان خود در پایتخت ایران اسلامی نزدیک شده باشیم.

وی افزود: ساخت مرکز داده جدید توزیع برق تهران بزرگ شامل سامانه های اعلام و اطفا حریق، سامانه مانیتورینگ BMS، کنترل دسترسی و حفاظت فیزیکی و همچنین مرکز عملیات شبکه(NOC) و مبتنی بر استانداردهای روز دنیا بوده که با اجرای آن، ظرفیت تجهیزات پردازشی و ذخیره سازی داده، افزایش یافته و از لحاظ امنیت داده ها و شبکه نیز به سطح بالایی ارتقا داده شده است. همچنین با اجرای این طرح بیش از 90 درصد از نقاط تکی شکست با هدف افزایش قابلیت اطمینان و حفظ پایداری سرویس ها و خدمات، حذف شده است.

صبوری تصریح کرد: استفاده از جدیدترین فناوری های سخت افزاری و نرم افزاری در مرکز جدید کنترل دیسپاچینگ و راهبری شبکه نیز منجر به رصد و پایش هرچه دقیقتر وضعیت شبکه و توزیع و مدیریت بار به ویژه در شرایط بحرانی همچون پیک مصرف ناشی از افزایش دمای هوا خواهد شد و امید داریم نخستین آثار مثبت ناشی از راه اندازی این مرکز را در تابستان سال آتی به شکلی محسوس، تجربه کنیم.

وی در پایان با قدردانی از تلاش های همکاران خود، کسب رضایت صد درصدی مشترکان و ساکنان پایتخت را مهم ترین سرلوحه کاری این مجموعه دانست و ابراز امیدواری کرد سال 1400 سالی سرشار از سلامتی برای تمامی هموطنان و توفیق خدمت هرچه بیشتر به مردم شریف ایران اسلامی برای خادمان صنعت برق، باشد.

 

 


٢١:٥٩ - 1400/01/01 عدد : ١٢٥١ تعداد نمایش : 419
امتیازدهی

خروج
سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال