صفحه اصلي > تماس با ما > سوالات متداول 
بروز رسانی: 1399-4-25 - 13:26:4
 


 

پرسش های متداول

فرم ارسال پرسش

 
1-پیمانکاران چه مشخصاتی می بایست داشته باشند؟ 2-ارزیابی کیفی در چه زمانی انجام می شود؟ 3-در ارزیابی کیفی پیمانکار، چه معیارهایی در نظر گرفته می شود؟ 4- حد نصاب امتیاز لازم در ارزیابی کیفی چه امتیاری است؟ 5-فهرست بلند و فهرست کوتاه به چه معناست؟ 6-فهرست کوتاه در چه گرایش هایی تولید می شود؟ 7-مدت اعتبار فهرست کوتاه چقدر است؟      
 

1- کلیه پیمانکارانی که در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در زمینه های فنی فعالیت می نمایند می بایست دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری معتبر از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور باشند. در این صورت می توانند در فراخوان های ارزیابی کیفی و یا مناقصات شرکت نمایند.

2- برای ورود به فهرست کوتاه، کلیه پیمانکاران متقاضی می بایست در فراخوان ارزیابی کیفی شرکت نموده و اسناد ارزیابی کیفی را دریافت و تکمیل نمایند.این فراخوان هر دو سال یکبار انجام می شود.

3- سوابق و تجربیات اجرایی شرکت پیمانکار: شامل حداکثر 4 قرارداد مرتبط مبادله شده است که حداقل دارای90 درصد پیشرفت فیزیکی می باشد.

حس سابقه از کارفرمایان قبلی: به ازای هر یک از قراردادهای قبلی یک فرم حسن سابقه که نشانده کیفیت اجرا می باشد با توسط کارفرمای طرف قرارداد تکمیل و مهر و امضاء گردد.

توان مالی: بر مبنای یکی از موارد بیمه، مالیات، دارائیهای ثابت، درآمد ناخالص و تائیدیه اعتبار از بانک محاسبه می شود.

توان تجهیزاتی: بر اساس در دسترس بودن  لوازم  و ماشین آلات مورد نیاز برای اجرای هر پروژه محاسبه می شود.

توان مدیریتی: بر اساس سوابق و مدارک تحصیلی و دوره های آموزشی مدیر عامل و اعضاء هیئت مدیره محاسبه می گردد.

کادر فنی و عناصر کلیدی: بر اساس سوابق و مدارک تحصیلی و دوره های آموزشی اکیپ های اجرایی محاسبه می گردد..

4- حداقل امتیاز برای ورد به فهرست کوتاه امتیاز 60 می باشد.

5- کلیه پیمانکارانی که دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری معتبر از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور باشند در فهرست بلند پیمانکاران قرار دارند. پیمانکاران این فهرست چنانچه در ارزیابی کیفی شرکت نموده و حد نصاب امتیاز را کسب نمایند وارد فهرست کوتاه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خواهند شد.

6- فهرست کوتاه با توجه به مقتضیات زمان بصورت تخصصی در گرایشهای مختلف ایجاد می گردد. در حال حاضر فهرست کوتاه پیمانکاران شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ شامل 13 گرایش با عناوین زیر است:  توسعه و بهینه سازی شبکه- احداث ساختمان پستها- سرویس و تعمیرات پستها- سرویس و تعمیرات خطوط -بهینه ساری شبکه بروش خط گرم- عیب یابی بروش ترموگرافی- بهره برداری از روشنایی معابر- حفاظت و رلیاژ- تعمیرات ساختمانی پستها و خطوط- نصب و اصلاح انشعابات- تست لوازم اندازگیری- وصول مطالبات- قرائت و توزیع قبوض.

7- فهرست کوتاه بمدت دو سال معتبر می باشد. چنانچه در طول این مدت گواهینامه صلاحیت پیمانکار(گرید) از درجه اعتبار ساقط شود و یا پیمانکار مرتکب تخلف گردد، نام شرکت پیمانکار از فهرست کوتاه حذف خواهد شد.

درخواست استخدام      
 

 

متقاضی محترم  جهت اطلاع از شرایط استخدام در وزارت نیرو و شرکتهای تابعه می توانید به سایت www.azmoon- niroo.com مراجعه نمایید.

درخواست تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی      
 

همکار محترم

اقدام درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی تابع شرایط و ضوابط مندرج در بخشنامه مقام عالی وزارت می باشد که این شرکت نیز اقدامات لازم را درخصوص مشمولین بخشنامه بعمل آورده است.
اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص تست لوازم اندازه گیری و تسویه حساب انشعابات      
 

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای از مشترکان این  شرکت خواست در صورت  نقل و انتقال (اعم از خرید، فروش و یا اجاره ملک ) بمنظور اطمینان از صحت عملکرد لوازم اندازه گیری با مراجعه به مناطق برق نسبت به درخواست تست لوازم اندازه گیری و همچنین تسویه حساب انشعاب از نظر بدهی مصرفی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ  در این اطلاعیه آمده است :

با توجه به اینکه انشعاب برق  به طور انحصاری  مربوط به ملکی می باشد که در آن نصب و دایر شده است و   غیر قابل انتقال بوده و جدا از اصل ملک قابل فروش ،معامله و یا واگذاری نمی باشد  ،از این رو  ضروری است  مشترکان  در هنگام نقل و انتقال  اعم از خرید و فروش و یا حتی اجاره ملک ؛ با مراجعه   به مناطق 21 گانه شرکت توزیع برق تهران بزرگ  نسبت به تسویه حساب انشعاب از نظر بدهی مصرفی و همچنین درخواست تست لوازم اندازه گیری بمنظور اطمینان از صحت عملکرد آن  اقدام کنند .

بر اساس این اطلاعیه  در صورت عدم تسویه حساب انشعاب در زمان نقل و انتقال مسئولیت هرگونه دستکاری لوازم اندازه گیری و استفاده از برق غیر مجاز توسط مصرف کنندگان قبلی و همچنین معوقه بدهی مصرفی اشتراک به عهده مصرف کننده جدید انشعاب می باشد.

 

پست الکترونیکی (Email)      
 

با توجه به  لزوم اطلاع رسانی به ذینفعان و دریافت اطلاعات از متقاضیان خدمت از طریق نامه های الکترونیک ، بدینوسیله آدرس پست الکترونیکی(Email) سامانه بازرسی ،نظارت و ارزیابی خدمات برق به شرح ذیل می باشد.

85121@tbtb.ir

 

 

پست الکترونیکی معاونت اجرایی جنوبغرب (Email)      
 

پست الکترونیکی معاونت اجرایی جنوبغرب به آدرس  jgharb.moshtarakin @ iran . ir   آماده پاسخگویی به پیشنهادات ، انتقادات و نیز تبادل اطلاعات در حوزه خدمات مشترکین معاونت اجرائی جنوبغرب می باشد .

اطلاعیه      
 

 به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند کلیه دستگاههایی که به عنوان کاهنده مصرف برق و یا مشابه آن در سطح شهر تبلیغ می شود ، مورد تایید شرکت توانیر و این شرکت نمی باشد.

شرایط پرداخت خسارات وارد شده به مشترکین برق      
 

مشترکان گرامی  بیمه مشترکین برق جهت تامین بخشی از خساراتهای جانی و مالی ناشی از صدمات برق در محدوده  منازل مسکونی مشترکین می باشد. که طبق قانون با پرداخت مبلغ 500 ریال جهت دوماه بخشی از خسارات وارد شده به مشترکین مسکونی پس از اعلام به شرکت بررسی موارد اعلام شده از طریق شرکت بیمه دانا پرداخت میگردد . این قانون تا پایان سال 91 و درصورت تصویب برای سال 92 نیز اجرایی میگردد.

 

سقف تعهدات شرکت بیمه دانا در خصوص بیمه حوادث مشترکین ( موضوع بند 58 بودجه 91)به چه میزان است؟ و در صورت تقاضای مشترک زیاندیده به دریافت خسارت باید به کدام واحد سازمانی شرکت برق یا شرکت بیمه مراجعه نماید.همچنین چه مدارکی برای تشکیل پرونده لازم است.      
  در ارتباط با اجرای دستورالعمل پرداخت خسارت به مشترکین خانگی ، به اطلاع می رساند سقف تعهدات مبلغ سه میلیون ریال است که مشترک با در دست داشتن تصویر و اصل آخرین صورتحساب پرداختی برق و تصویر و اصل اجاره نامه، یا مبایع نامه،سندمالکیت ویابنچاق به همراه تصویر و اصل شناسنامه و کارت ملی جهت تکمیل فرم درخواست جبران خسارت ناشی از حوادث به واحد خدمات مشترکین منطقه برق مربوطه مراجعه نمایند .

                                                                   

آیا میتوان پس از اعلام قطعی برق بصورت الکترونیکی مبلغ بدهی را پرداخت نمود و یا صرفا باید بصورت حضوری اقدام شود؟      
 

مشترکین گرامی شما می توانید از طریق سامانه 1521 بدهی خود را پرداخت نمایید.

هزینه تاسیسات برق و کابل کشی برای احداث کارخانه حبوبات با حدود25-30 کیلو وات ساعت تاسیسات چقدر است؟      
 

1- هزینه عمومی برقراری انشعاب براساس قدرت مورد نیاز متقاضی محاسبه می شود و هزینه تأسیسات برق وکابلکشی برای احداث کارخانه منوط به تعیین قدرت مورد نیاز، محل درخواست برق و بررسی شرایط شبکه می باشد.

       2-     هزینه برقراری انشعاب وتأسیسات برق وکابلکشی برای احداث کارخانه حبوبات با قدرت 30 کیلووات درمحدوده خدمات شهری از شبکه موجود 36353800 ریال و درصورت عدم امکان تأمین برق از شبکه موجود درداخل محدوده خدمات شهری، هزینه عمومی انشعاب وکنتور 23176000 ریال و هزینه نیرورسانی و ایجاد امکانات و کابلکشی با درنظرگرفتن منطقه برق محل تقاضا ، حداقل 35156250 و حداکثر117187500 ریال می باشد.  

ساعات اوج بار، ساعات میان بار و ساعات کم بار      
 

مشترک گرامی

ساعت 19 تا 23 اوج بار - ساعت 7 تا 19 میانباری و ساعت 23 تا 7 صبح روز بعد کم باری می باشد .

آیا از طریق شماره بدنه می توان صورت حساب قبض برق را در یافت کرد؟      
  مشترکین گرامی بر روی قبض،شماره بدنه کنتور و سایر اطلاعات وجود دارد. در صورتی که کنتور توسط شرکت برق نصب شده باشد علاوه بر شماره بدنه از طریق قبض برق همسایه نیز کنتور برق یا اشتراک قابل شناسایی می باشد .
اخطار قطع برق فقط برای عدم پرداخت یک دوره      
 

مشترک گرامی به استحضار میرساند با توجه به اینکه بخش اعظم اعتبارات صنعت برق شامل ایجاد ، توسعه و احداث شبکه های تولید ،انتقال ، توزیع و در نهایت ارائه خدمات مطلوب و بهینه به مشترکین می باشد که از درآمد حاصله از فروش انرژی برق مصرفی تأمین می گردد ، این شرکت نیازمند همکاری و مشارکت مشترکین گرامی در جهت پرداخت به موقع بهای برق مصرفی می باشد که بر اساس بند 58- 4 آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق چنانچه مشترکین طبق مهلت مقرر صورتحساب خود را پرداخت ننمایند مشمول اخطار و قطع برق میگردد و هزینه چاپ این اطلاعیه مبلغ 7320 ریال میباشد ..شایان ذکر است هزینه چاپ اطلاعیه قطع و توزیع مجدد آن وبه مراتب بیش از مبلغ مورد نظر میباشد .لذا پرداخت به موقع صورت حساب شرکت را در ارایه خدمات بهتر به شهروندان یاری مینماید . ضمناً جهت دریافت کلیه اطلاعات مربوط به برق مصرفی صورتحساب خود می توانید با مراجعه به سایت شرکت به آدرس www.tbtb.ir اقدام و همچنین از طریق پیامک با ارسال شناسه قبض به شماره10001521 از آخرین وضعیت بدهی خود مطلع شوید و از طرق شماره تلفن 1521 صورتحساب خود را پرداخت نمایید.

عوارض برق چیست؟      
 

مشترک محترم به استحضار می رساند بر اساس بند 69 ماده واحده قانون بودجه سال 1392 کل کشور مبلغ سی ( 30 ) ریال به ازای هر کیلو وات ساعت برق مصرفی تحت عنوان عوارض برق از ابتدای سال جاری براساس مصرف کل انرژی محاسبه و از کلیه مشترکین دریافت می گردد شایان ذکر است مبلغ عوارض برق مربوط به تاریخ قید شده در صورتحساب می باشد ( قبض جاری ) . و مبلغ معوقه عوارض برق مربوط به تاریخ 1/1/92 تا قبل از تاریخ صورت حساب جاری میباشد.

هزینه نصب و خریداری کنتور      
 

واگذاری انشعابات و تغییرات قدرت

عنوان خدمت

محل ارائه و پاسخگویی

مراحل (اقداماتی که متقاضی انجام می دهد با رنگ قرمز مشخص شده است)

حداکثر زمان انجام خدمت

فروش انشعابات غیر دیماندی (با مجموع قدرت کمتر از 30 کیلو وات)

معاونت خدمات مشترکین مناطق (مسئول قبول مشترک)

تکمیل فرم درخواست: بازدید از محل، انجام تسویه حساب بدهیهای برق، صدور فیش های هزینه انشعابات طبق جدول 1، ارائه فیش های پرداختی ، تخصیص شماره پرونده، نصب کنتور در محل تعیین شده

5 روز پس از ارائه فیش پرداخت شده و در صورت وجود شبکه و امکانات مورد نیاز

فروش انشعابات دیماندی و مجموعه ها با قدرت 30 کیلو ولت و بیشتر

معاونت خدمات مشترکین مناطق (مسئول قبول مشترک) یا دفتر فروش خدمات مشترکین

تکمیل فرم درخواست: بازدید از محل و تهیه گزارش، تعیین شرایط تامین برق و تایید طرح در کمیسیون مصارف سنگین، اعلام شرایط و توافق با متقاضی ،انجام تسویه حساب بدهیهای برق ، عقد قرار داد، صدور فیش های هزینه انشعابات طبق جدول 1 یا 2 حسب مورد، ارائه فیش های پرداختی ، تخصیص شماهر پرونده ، انجام عملیات اجرایی توسط متقاضی حسب مورد ، تسویه حساب مجدد در صورت نیاز ، نصب کنتور ، برقراری جریان

متناسب با حجم عملیات اجرایی

واگذاری انشعاب آزاد

معاونت  خدمات مشترکین مناطق (مسئول قبول مشترک) یا دفتر فروش خدمات مشترکین

متناسب با قدرت درخواستی مشابه مراحل یکی از بند های فوق می باشد. ویژگی های انشعاب آزاد: متقاضی از پرداخت هزینه های عمومی برقراری انشعاب معاف می باشد.

ارائه تضمین مالی در خصوص پرداخت هزینه انرژی مصرفی که پس از جمع آوری انشعاب و انجام تسویه حساب مستردد میگردد.

هزینه انرژی مصرفی طبق تعرفه مربوطه با نرخ آزاد محاسبه می شود.

متناسب با قدرت درخواستی و مشابه یکی از بند های فوق

تغییرات قدرت (افزایش ، کاهش دائم، تفکیک و ادغام)

معاونت  خدمات مشترکین مناطق

 (مسئول قبول مشترک)

حسب مورد طبق ردیف های 1 یا 2 انجام و هزینه های آن متناسب با تعیین خواهد شد.

توجه: حضور مشترک یا نماینده قانونی وی به همراه مدارک شناسائی معتبر الزامی خواهد بود.

متناسب با حجم عملیات اجرائی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدارک مورد نیاز :

احراز هویت متقاضی از طریق ارائه مدارک شناسائی معتبر

ارائه معرفی نامه برای نماینده اشخاص حقوقی از طرف سازمان متبوعه

ارائه اصل و تصویر مجوز بهره برداری برای متقاضیان انشعاب برق چاه آب کشاورزی

تبصره:

1-       ارائه تصویر قبض برق یکی از هماسایگان ، کد پستی محل درخواست و تلفن تماس متقاضی سبب تسهیل در ارائه خدمات بعدی خواهد گردید.

2-       ارائه مجوز مناسب با نوع کاربری حسب مورد برای استفاده از نرخ مخفف فروش انرژی لازم است.

3-       در محاسبات قدرت انشعاب ، هر 5 آمپر تکفاز معادل یک کیلو وات درنظر گرفته می شود. (1 کیلووات = 5 آمپر تک فاز)

4-     هزینه ها بر مبنای ابلاغیه شماره 100/30/31567/92 مورخه 14/07/92 وزارت نیرو از تاریخ 15/07/92 لازم الاجراء است.

 

جدول 1- هزینه های تامین برق انشعابات غیر دیماندی

 

آمپراژ

هزینه انشعاب (ریال)

هزینه لوازم اندازه گیری (ریال)

جمع مبلغ (ریال)

تکفاز 32 آمپر

15.008.000

1.100.000

16.108.000

تکفاز 50 آمپر

23.450.000

1.100.000

24.550.000

سه فاز 15 آمپر

21.105.000

3.150.000

24.255.000

سه فاز 25 آمپر

35.175.000

3.150.000

38.325.000

سه فاز 32 آمپر

45.024.000

3.150.000

48.174.000

یادآوری: چنانچه کلید محدود کننده توسط متقاضی تهیه گردد ، هزینه آن مطابق فهرست بها از ارقام جدول کسر خواهد شد.

جدول 2- هزینه های تامین برق انشعابات دیماندی فشار ضعیف(غیر کشاورزی)

 

داخل محدوده خدمات شهری به ازای هر کیلووات

قدرت درخواستی

هزینه های عمومی (ریال)

نیرورسانی و قدر السهم زمین

سهم تجهیزات پست

هزینه لوازم اندازه گیری (ریال)

30 تا 249 کیلو وات

702.768

1.054.152

-

10.000.000

250 کیلو وات و بیشتر

702.768+ D × 04/55

1.054.152

264.264+D× 2/871

15.000.000

D : قدرت درخواستی        یاد آوری :هزینه سایر متقاضیان انشعابهای دیماندی متناسب  با شرایط تعیین می گردد.

تفاوت تعرفه انشعاب آزاد      
 

 مشترکین محترم به اطلاع می رساند انشعاب آزاد انشعابی است که مشترک بدون پرداخت هزینه عمومی انشعاب و با پرداخت ودیعه معمولا بصورت موقت، جهت ساخت و ساز و یا سایر موارد انشعاب را خریداری می نماید . بهای برق مصرفی این گونه اشتراکها با توجه به تعرفه های سال جاری 20% بیشتر از اشتراکهای دائم می باشد.

نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی مشترک      
 

مشترکین محترم :

نحوه محاسبه صورتحساب برق مصرفی سال 93 مشترک فرضی خانگی با جمع مصرف 772 کیلووات ساعت (شامل 386 کیلووات ساعت میان بار ،129 کیلووات ساعت اوج لار و 257 کیلووات ساعت کم بار) در مدت 50 روز  به شرح ذیل می باشد:

مصرف کل = A

تعداد روز = B

متوسط مصرف ماهانه = C

C=A*30/B à  C=772*30/50  à C=463.2

 

با توجه به دستورالعمل تعرفه های برق و شرایط عمومی آنها (ابلاغ شده از طرف وزارت نیرو در سال 93) در خصوص نحوه محاسبه برق مصرفی خانگی ، با توجه به پله های مصرف نسبت به شکست متوسط مصرف محاسبه شده در بالا و قراردادن آن در جدول نرخ اقدام می نماییم

 

مبلغ

نرخ

پله های مصرف

37200

372

100

43400

434

100

93000

930

100

167400

1674

100

121470

1922

2/63

 

 

 

با جمع مبالغ جدول فوق مبلغ انرژی مصرف شده در ماه بدست می آید که با ضرب حاصل جمع بدست آمده در تعداد روز صورتحساب تقسیم بر 30 مبلغ انرژی مصرف شده در مدت صورتحساب بدست می آید.

121470 + 167400 + 93000 + 43400 + 37200 = مبلغ انرژی مصرف شده در ماه (30 روز)

(1) 770783 = 30 / 50 * 462470 = مبلغ انرژی مصرف شده در مدت 50 روز

با توجه به اینکه حداکثر نرخ هرکیلووات ساعت برق برای مشترکین خانگی نمی بایست از 1612 ریال بیشتر شود یک بار هم با این نرخ مبلغ انرژی مصرفی محاسبه می شود.

(2) 1244464 = 1612 * 772 = مبلغ انرژی مصرف شده با احتساب حداکثر نرخ

با مقایسه مبلغ محاسبه شده در مرحله (1) و مرحله (2) هر کدام کمتر بود به عنوان مبلغ انرژی مصرفی درساعات میان باری در نظر گرفته می شود.

47988 = 372 * 129 = اضافه پرداختی مصارف اوج بار

47802 = 186 * 257 = تخفیف مصارف غیر اوج بار

61678 = 0.08 * (47802 - 47988 + 770783) = مالیات برارزش افزوده

بیمه مشترکین خانگی شهری بازاء هر ماه مبلغ 250 ریال محاسبه می گردد

416 = 30 / 50 * 250 = بیمه مشترکین خانگی برای مدت صورتحساب (50 روز)

مبلغ عوارض برق از ضرب مصرف کل در عدد 30 ریال بدست می آید

23160 = 30 * 772 = مبلغ عوارض برق

 

مبلغ صورتحساب از جمع مبلغ انرژی مصرفی ، اضافه پرداختی مصارف اوج بار ، بیمه ، عوارض برق ، مالیات بر ارزش افزوده و کسر تخفیف مصارف غیر اوج بار بدست می آید

856223 = 23160 + 416 + 61678 + 47802 - 47988 + 770783 = مبلغ صورتحساب

 

دست کاری کنتور برق و لوازم اندازه گیری      
 

با سلام

مشترک گرامی مطابق با آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق، چنانچه مشترک با دستکاری در لوازم اندازه گیری و یا هر اقدامی باعث ثبت ناصحیح انرژی مصرفی و کارکرد درست آن گردد، شرکت می تواند نسبت به قطع موقت انشعاب برق اقدام نماید.همچنین لازم است شرکت نسبت به برآورد هزینه انرژی ثبت نشده و سایر هزینه های ناشی از آن با قیمت حداکثر نرخ آزاد در همان تعرفه اقدام نماید.

در حال حاضر شرکت توزیع تهران بزرگ بر اساس آیین نامه تکمیلی نسبت به تهیه دستورالعمل محاسبات انرژی و خسارت ناشی از انشعابات غیرمجاز اقدام و پس از تصویب توسط هیات مدیره محترم شرکت (در سال 1388) آن را در قالب نرم افزاری در شرکت اجرایی نموده است.

فهرست سازندگان تابلو لوازم اندازه گیری      
 

 

نام سازنده

آدرس

شماره تلفن

شماره نمابر

جزیره نور آریا

تهران-آزادگان-علی آباد قاجار-خ امام خمینی-کوچه فروردین-پ 44

55260635

55757297

زانیس

افسریه-15 متری سوم- نبش خ 32-پ 454

33846718

33149641

 

راه اندازی سیستم پیامکهای دوره ای صورتحساب برق مصرفی      
 

به اطلاع کلیه مشترکان گرامی می رساند ؛ با توجه به راه اندازی سیستم پیامکهای دوره ای صورتحساب برق مصرفی ، کلیه مشترکین به منظور اطلاع از آخرین وضعیت صورتحساب برق مصرفی و دوره های آتی می توانند شناسه قبض اشتراک خود را به روش ذیل به سامانه تلفنی 10001521 پیامک نمایند.

شرح خدمت

ارسال پیامک به سامانه

دریافت آخرین صورتحساب برق مصرفی

شناسه قبض                 مثال       9543819804127

دریافت دوره ای صورتحساب برق مصرفی

1 * شناسه قبض            مثال 1 *  9543819804127

حذف ارسال پیامک صورتحساب دوره ای

2 * شناسه قبض            مثال  2 *   9543819804127

سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال